Kiszone ziarno i kolby kukurydzy ( LKS) w big bagach i luzem

image_pdfimage_print

Gospodarstwo nasze jako pierwsze w kraju opracowało nowatorską linię technologiczną do mielenia i zakiszania mokrego ziarna kukurydzy w big-bagach (CCM i KZK). W procesie tym zastosowano innowacyjne rozwiązanie do zagęszczania rozdrobnionego ziarna oraz aplikowania w nim preparatu bakteryjno-enzymatycznego, którego zadaniem jest ograniczenie do minimum strat wartości energetycznej kiszonego ziarna kukurydzy. Do kiszenia ziarna wykorzystujemy wyłącznie kukurydzę typu flint która gwarantuje większą zawartość skrobi przechodzącej w stanie nienaruszonym przez żwacz niż kukurydza typu dent, co jest niezmiernie ważne w żywieniu np. bydła mlecznego.

Jesteśmy również prekursorami zmechanizowanego zbioru samych kolb kukurydzy (tzw. LKS) sieczkarnią samojezdną z aplikatorem inokulantu z przeznaczeniem ich do zakiszania. Dzięki zastosowanej technologii trawienia włókna w trakcie procesu zakiszania następuje rozdzielenie połączeń ligninowych i uwolnienie niedostępnej inaczej energii.

Oferujemy w ciągłej sprzedaży kiszone ziarno i kolby kukurydzy w big-bagach i luzem (CCM, LKS, KZK) jak również zielonkę z kukurydzy z transportem oraz mokre i suche ziarno kukurydzy.

W celu uzyskania szczegółowych informacji i aktualnych cen proszę dzwonić:

Tel. 600 605 307, 606 402 100 lub wysłać zapytanie albo napisać e-mail: biuro@olkowscy.pl