O nas

image_pdfimage_print

Głównymi atutami rodzinnego gospodarstwa rolno-hodowlanego prowadzonego przez braci Olkowskich (Krzysztofa, Ryszarda i Tomasza wraz z rodzinami) są tradycja i wielopokoleniowe doświadczenie. Początki działalności rolniczej naszego rodu sięgają wielu pokoleń wstecz. W okresie międzywojennym gospodarstwo zaliczane było do kułaków czyli gospodarstw sprzeciwiających się władzy komunistycznej oraz kolektywizacji wsi. Były to bardzo trudne czasy dla sporego wówczas gospodarstwa, które doświadczało dyskryminacji, a z czasem pomimo oporu właścicieli zostało w części rozparcelowane. To co udało się ocalić przejęli nasi dziadkowie (Teresa i Tadeusz) po nich nasi rodzice (Zofia i Jan) a obecnie my – bracia Olkowscy jesteśmy kontynuatorami tej rodzinnej tradycji.

Konsekwencja i determinacja kolejnych właścicieli gospodarstwa oraz ciągłe inwestycje mające na celu wzrost efektywności produkcji i poprawę jakości dały oczekiwane rezultaty. Efektem tych działań jest nowoczesne i doskonale zmechanizowane gospodarstwo położone w powiecie makowskim województwa mazowieckiego. Obecnie Gospodarstwo Rolno-Hodowlane Olkowscy posiada dwie siedziby. Jedna z nich od pokoleń znajduje się w miejscowości Bagienice Szlacheckie a druga od 2002 roku zlokalizowana jest w Pienicach w gminie Krasnosielc. Dodatkowo posiadamy swoje przedstawicielstwo i punkt informacyjny w Warszawie.

Gospodarstwo nasze łączy typową produkcję rolniczą, chów i hodowla bydła głownie bydła mlecznego rasy HF, uprawę zbóż i kukurydzy z uprawą roślin na cele energetyczne z przetwarzaniem ich na biomasę rolniczą, co zaowocowało powstaniem pierwszego w kraju Gospodarstwa AgroEnergetycznego – Biomax.

Kolejną działalnością gospodarstwa jest obrót zwierzętami głównie bydłem mlecznym zarówno z importu jak i własnej hodowli oraz świadczenie usług rolniczych. Użytki zielone w gospodarstwie zajmują około 50 ha. Kukurydza uprawiana jest na ok. 100 ha. Pozostały areał zajmują zboża oraz rośliny energetyczne takie jak miskant olbrzymi, ślazowiec pensylwański oraz wierzba energetyczna. Na siedlisku w Pienicach prowadzona jest działalność związana z pozyskiwaniem i przetwarzaniem biomasy m.in. z produkcją brykietu oraz prowadzony jest odchów jałówek rasy HF natomiast w drugim gospodarstwie w Bagienicach Szlacheckich utrzymywane jest bydło mleczne.

Obecną pozycję i wygląd gospodarstwa zawdzięczamy naszej ciężkiej pracy oraz konsekwencji w podejmowanych działaniach. Nie bez znaczenia jest też fakt, że praca ta to nasza ogromna pasja, której oddajemy się bez reszty, poświęcamy jej całe nasze serce. Dzięki temu dzisiaj możemy poszczycić się wysoką jakością oferowanych produktów i usług, a nasz największy sukces to zadowolenie naszych klientów, partnerów handlowych i współpracowników.